Inteligentne lampy w biurze – czy to się opłaca?

Materiał informacyjny Azzardo
Smart oświetlenie pojawia się w wielu domowych wnętrzach. Tego typu rozwiązania coraz śmielej wykorzystuje się także w przestrzeniach biurowych, w których dobrze zaplanowane oświetlenie to podstawa dla uzyskania najlepszej efektywności pracy. Czy rzeczywiście inteligentne lampy w miejscu pracy mogą być przydatne? Jakie produkty zastosować, by uzyskać optymalne rezultaty? Czym się wyróżniają lampy typu smart do wykorzystania w biurze? Więcej na ten temat opowiemy w dalszej części tekstu.

Inteligentne lampy – co to takiego?

Inteligentne oświetlenie, nazywane też inaczej smart oświetleniem, to praktyczne produkty, wykorzystujące energooszczędne źródła światła LED. Mogą to być zarówno lampy sufitowe i wiszące, stojące, oczka wpustowe, modele naścienne.

Wszystkie lampy inteligentne i smart źródła światła podłącza się do lokalnej sieci WiFi. Dzięki temu mogą one komunikować się między sobą, a także zyskuje się szansę na kontrolowanie warunków oświetleniowych za pośrednictwem urządzeń zdalnych, jak piloty lub aplikacje na telefon i tablet.

Lampy inteligentne niejednokrotnie łączą się z dodatkowymi akcesoriami, jak choćby system czujników, na przykład ruchu lub zmierzchu. Pozwala to zautomatyzować uruchamianie oświetlenia w różnych częściach budynku i jego otoczenia, co przekłada się na lepsze działanie całego systemu.

Jak steruje się inteligentnymi lampami?

Sterowanie oświetleniem w ramach rozwiązań smart może przyjmować wiele form. Najchętniej wybiera się praktyczne aplikacje mobilne, dzięki którym kontroluje się warunki oświetleniowe przy pomocy telefonu lub tabletu, wyposażonego w odpowiednią aplikację.

Za pośrednictwem takiego urządzenia włącza się i wyłącza lampy, modyfikuje kluczowe parametry oświetlenia (natężenie, temperatura barwowa), a także zapisuje ulubione ustawienia w formie scen świetlnych do wykorzystania na przyszłość.

Aplikacja mobilna przydaje się do weryfikowania na bieżąco zużycia energii elektrycznej. W ten sposób ma się zawsze pełną kontrolę nad wydatkami na oświetlenie we wszystkich biurowych wnętrzach.

Największe zalety smart oświetlenia do biura – co można zyskać?

Nowoczesne systemy oświetleniowe typu smart w biurach to rozwiązanie niezmiernie korzystne. Przede wszystkim pozwala zaoszczędzić sporo czasu, potrzebnego na włączanie lub wyłączanie lamp w poszczególnych pomieszczeniach biurowych. Przy pomocy jednego urządzenia da się dopasować oświetlenie w każdym wnętrzu do bieżących potrzeb użytkowników. Wykorzystuje się to chętnie choćby podczas standardowej pracy, spotkań z klientami lub szkoleń i prezentacji, gdy kilkukrotnie trzeba zmieniać natężenie światła w danej przestrzeni. Użycie żarówek LED, dostępnych chociażby w sklepie https://azzardo.com.pl/, a także optymalizacja zużycia energii elektrycznej, przynoszą też znaczne obniżenie kosztów stałych, związanych z eksploatacją biura. Dodatkowo kontrolowanie działania każdego urządzenia w czasie rzeczywistym pozwala znaleźć najmniej wydajne produkty, by poprawić funkcjonowanie całego systemu oświetleniowego przy minimalizacji wysokości rachunków.

Dobrze zaplanowane inteligentne oświetlenie, połączone z czujnikami i urządzeniami mobilnymi do sterowania lampami w każdym z biurowych pomieszczeń, poprawia komfort pracy we wszystkich wnętrzach. Bez trudu da się spersonalizować warunki i dostosować je do potrzeb konkretnego stanowiska oraz indywidualnych oczekiwań pracowników. Rozwiązanie spełnia restrykcyjne normy, określone w przepisach BHP, przez co zapewnia bezpieczeństwo dla wszystkich osób przebywających w biurach.

Nowoczesne inteligentne oświetlenie do biura – zaawansowane technologie w miejscu pracy

Inteligentne oświetlenie sprawdza się w gabinetach wyposażonych w meble z oferty https://domideko.pl/, open office’ach i częściach wspólnych. Zdalne sterowanie pomaga w kontrolowaniu warunków oświetleniowych we wszystkich częściach budynku. Koszty są niższe, a efektywność działania wzrasta.

Przekłada się to na optymalizację wydatków, stworzenie lepszych warunków do realizacji obowiązków zawodowych. Dodatkowo, przy pomocy perfekcyjnie zaplanowanego systemu oświetleniowego i scen świetlnych, da się zbudować przytulny nastrój, a nawet wykorzystać światło jako element identyfikacji wizualnej firmy.

Smart oświetlenie stanowi zatem ważny element organizacji nowoczesnego biura – funkcjonalnego, estetycznego i przynoszącego solidne oszczędności na wielu płaszczyznach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-ogrodek.pl e-ogrodek.pl
Dodaj ogłoszenie