Sezon wiosenno-letni – jak zadbać o meble ogrodowe?

Materiał informacyjny Bazkar
Sezon wiosenno-letni to czas zwiększonej częstotliwości korzystania z przydomowych ogrodów i podmiejskich działek. Użytkownicy porządkują ogród po zimowej przerwie, organizują spotkania przy grillu, rozstawiają meble ogrodowe, by móc odpocząć i zażyć kąpieli słonecznej.

Meble ogrodowe stają się w tym czasie najbardziej narażone na działanie czynników zewnętrznych. Są bowiem użytkowane bardzo często i w różnych warunkach. Jak o nie zadbać, aby intensywna eksploatacja nie doprowadziła do uszkodzeń?

Pokrowce ochronne – nie tylko poza sezonem

Poza sezonem wiosenno-letnim dla mebli ogrodowych znajdujemy suche i ciepłe pomieszczenie, w którym mogą one przetrwać niekorzystne warunki pogodowe. Zimą większość mebli ogrodowych nie jest bowiem w stanie obyć się bez uszkodzeń, gdy pada śnieg, pojawia się mróz i wilgoć. W tym czasie użytkownicy wybierają także specjalne pokrowce ochronne, aby dodatkowo meble zabezpieczyć przed kurzem i rozmaitymi zanieczyszczeniami.

Wspomniane pokrowce zabezpieczające, które można znaleźć w sklepie https://bazkar.pl/, powinny się znaleźć na wyposażeniu nie tylko w porze jesienno-zimowej. Meble ogrodowe mogą bowiem ulegać przebarwieniom, odbarwieniom oraz innego rodzaju uszkodzeniom nie tylko pod wpływem niskiej temperatury i wilgoci.

Drewniane meble mogą być narażone na działanie nieproszonych gości. Te z tworzyw sztucznych wystawione na nieustanne działanie silnego promieniowania słonecznego, z czasem mogą stracić na swoich soczystych kolorach. Plamy, które pojawiają się nie tylko podczas biesiadowania z rodziną i znajomymi, łatwo zasychają i wnikają w głąb mebli, jeśli nie są one właściwie zabezpieczone oraz szybko wyczyszczone.

Pokrowce ochronne warto zatem zafundować meblom ogrodowym po każdym ich zastosowaniu. Gdy kończymy imprezę w ogrodzie, zamiast je przenosić do oddzielnego pomieszczenia, wystarczy zastosować pokrowiec lub plandekę ochronną. Kolejna biesiada w ogrodzie nie będzie wymagała czyszczenia mebli bądź ich przenoszenia z miejsca przechowywania. Nocą zaś lub w niepogodę nie będą one narażone na wilgoć, zanieczyszczenia czy zabrudzenia np. przez pojawiające się w ogrodzie zwierzęta.

Pielęgnacja dopasowana do typu mebli ogrodowych

Każde działania pielęgnacyjne należy dopasować do rodzaju użytkowanych mebli ogrodowych. Na rynku można znaleźć specjalne środki pielęgnacyjne oraz ochronne, które dostosowane są do potrzeb mebli drewnianych, plastikowych lub bazujących na innych materiałach.

Wybór właściwego produktu to klucz do sukcesu. Do tego należy pomyśleć o zabiegach wykonywanych każdorazowo po, jak i przed sezonem wiosenno-letnim. Meble z tworzyw sztucznych zazwyczaj wymagają jedynie uporania się z powierzchownym brudem. Produkty bazujące na surowcach naturalnych są bardziej wymagające w pielęgnacji.

Drewniane meble należy zaimpregnować na czas, aby warunki pogodowe nie wpłynęły negatywnie na ich stan. Konieczne jest także możliwie szybkie naprawienie wszelkich uszkodzeń i uszczerbków. Pozostawienie nawet niewielkich niedoskonałości może sprawić, że takie miejsca staną się pożywką dla wilgoci i nieproszonych gości, a stąd o krok do trwałych zniszczeń. Podobnym tokiem myślenia należy iść mając na względzie stan mebli ogrodowych bazujących na dowolnych materiałach.

Przydatne akcesoria

Do mebli ogrodowych zwykle dobieramy dodatki, które mają sprawić, że będą one wygodniejsze i atrakcyjniejsze wizualnie. Wśród nich są przede wszystkim poduszki i materace. Warto pamiętać również o tym, że ich właściwy dobór także ma wpływ na stan mebli ogrodowych. W końcu chodzi o prawidłową eksploatację na co dzień. Porad w tym temacie można poszukać na stronie http://artystycznewnetrza.pl/.

Meble ogrodowe są niezbędne w przydomowej przestrzeni. Spełniają oczywiste funkcje praktyczne, lecz nie jest to jedyne ich zadanie. Mają bowiem estetyką pasować do zielonej przestrzeni i podkreślać jej charakter. Aby faktycznie tak było przez cały okres użytkowania, zadbajmy o nie korzystając z powyższych wskazówek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-ogrodek.pl e-ogrodek.pl
Dodaj ogłoszenie