Bramki wahadłowe - wygoda w ogrodzie

Katarzyna Korzeniecka
Swoboda poruszania się wokół wydzielonych ogrodzeniem przestrzeni jest bardzo ważna. Dotyczy to zarówno terenów wokół domu, jak również placów zabaw czy parków rozrywki. Kluczowym elementem w każdym ogrodzeniu jest bramkowy prześwit, który będzie umożliwiał wygodne wejście na teren posesji.
Bramki wahadłowe - wygoda w ogrodzie

Pewnie każdemu z nas zdarzyło się nie zamknąć za sobą furtki czy bramki w ogrodzeniu. Powodem tego może być nasze roztargnienie lub po prostu pośpiech. Czy jest zatem jakiś sposób na to, aby bramka sama się za nami zamykała? Oczywiście, że tak - to nowoczesna bramka Pendeltore firmy Legi.

Głównym atutem wahadłowej bramki jest możliwość otwierania jej w dwóch kierunkach. Jej lekka konstrukcja, która składa się z profilu o wymiarach 40 x 60, bądź z rury o średnicy ?36 mm nie zawiera klamki i otwiera się dwukierunkowo poprzez pchnięcie. Rama bramki Pendeltore o szerokości od 800 do 1400 mm wypełniona może być np. ażurową kratą typu R-S z drutu o średnicy 8/6/8 mm. Dodatkowo, co jest najważniejsze cały mechanizm zastosowany w bramkach Legi nie wymaga żadnej konserwacji.

Sprytne rozwiązanie polega na umieszczeniu zawiasów w oleju dzięki, czemu dobrze funkcjonuje samozamykanie. Przed pierwszym użyciem wystarczy odkręcić śrubę, która znajduje się u szczytu bramki i wlać w otwór min. 0,1 litra oleju. Dzięki temu każdy ruch bramki skrzydła odbywa się płynnie i bez zacinania. Dodatkowo odpowiednie wyważenie zarówno skrzydła, jak i mechanizmu pozwala cały czas utrzymywać bramkę w jednej linii z otoczeniem.

- Podczas montażu tego typu bramek, by utrzymać odpowiedni poziom należy zwrócić szczególną uwagę na montaż obydwu słupków, które muszą być solidnie zabetonowane w podłożu - mówi Tomasz Fidura dyrektor Legi Polska.

Wygoda i bezpieczeństwo, które zapewniają bramki Pendeltore firmy Legi idealnie sprawdzi się na placach zabaw czy miejscach o zwiększonym ciągu komunikacyjnym.

od 12 lat
Wideo

Jak złodzieje oznaczają domy, które chcą okraść?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-ogrodek.pl e-ogrodek.pl