Jak działa myjka wysokociśnieniowa? Zalety i porady.

Materiał promocyjny
Tradycyjne metody mycia różnych powierzchni w gospodarstwie domowym, opierające się na użyciu wiadra wody, gąbek ścierek często mogą być czasochłonne, żmudne, i wyjątkowo męczące, szczególnie przy czyszczeniu dużych elementów. Z pomocą przychodzi nowoczesne rozwiązanie - myjka wysokociśnieniowa, która szybko i bez dużego nakładu pracy ze strony użytkownika, pozbędzie się nawet najcięższych zabrudzeń w nietypowych miejscach. Służy ona przede wszystkim do mycia elewacji domu, bram, ogrodzeń, mebli i narzędzi ogrodowych, motocykli, rowerów czy samochodów.
Jak działa myjka wysokociśnieniowa? Zalety i porady.
Kärcher

Jak działa myjka wysokociśnieniowa?

Myjka ciśnieniowa kompresuje pobraną wodę w specjalnym zbiorniku, a następnie uwalnia ją generując natrysk wody pod wysokim ciśnieniem, najczęściej od 100 do około 150 bar (jest to najlepsze ciśnienie do zastosowania w gospodarstwie domowym). Tak duża siła natrysku pozwala na efektywne czyszczenie uciążliwego brudu z nawet najtrudniejszych powierzchni takich jak kostka brukowa czy elementy o wyraźnej teksturze - chropowate, faliste lub wyżłobione. Oddziaływanie wody jest tak duże, że dodatkowe detergenty zazwyczaj nie są już potrzebne, żeby usunąć zabrudzenie. Aby rozpocząć użytkowanie myjki, potrzebne jest jedynie podłączenie jej do ujęcia wody i źródła zasilania. Szczególnie funkcjonalna będzie bezprzewodowa myjka wysokociśnieniowa, która umożliwi wyczyszczenie obiektów nawet w miejscach, w których utrudniony jest dostęp do sieci elektrycznej.

Jak działa myjka wysokociśnieniowa? Zalety i porady.
Kärcher

 

Bardziej nowoczesne myjki wysokociśnieniowe można podłączyć nie tylko do węża ogrodowego, ale również do stojącego źródła wody, na przykład oczka wodnego, kanistra czy stawu (należy upewnić się, że są one wyposażone również w filtr wodny umożliwiający pobieranie wody ze zbiorników stojących, w innym wypadku ciała stałe zawarte w wodzie mogą uszkodzić pompę!). Funkcję tę posiada bezprzewodowa myjka wysokociśnieniowa K 2 Battery Set firmy Kärcher (wąż do zasysania wody z alternatywnych źródeł jest wyposażeniem dodatkowym i może zostać zakupiony osobno). Jest to innowacyjna myjka zasilana bateryjnie, niezależna od sieci elektrycznej, co czyni ją wyjątkowo elastyczną i komfortową w użytkowaniu w różnych warunkach.  Wyposażona została w pistolet wysokociśnieniowy G 120 Q Extended ze wskaźnikiem ciśnienia podawanej wody - dostępne są trzy różne poziomy ciśnienia do wyboru, dostosowywane do rodzaju czyszczonej powierzchni, uwalniane przez lance wysokociśnieniowe. Ponadto posiada w zestawie elastyczny wężyk do zasysania środka czyszczącego bezpośrednio z butelki, dzięki czemu nie ma konieczności czyszczenia zbiornika ani wylewania preparatu jeżeli nie został zużyty. Możliwe jest dokupienie akcesoriów takich jak: szczotka klasyczna i obrotowa, lanca teleskopowa, rotacyjna czy przedłużająca oraz osłona przeciwrozbryzgowa. W ofercie Kärcher ma również zaawansowane zestawy akcesoriów przeznaczonych do konkretnych rzeczy, na przykład do czyszczenia rur i mokrego piaskowania. Do myjki Kärcher K 2 Battery Set dołączona została bateria litowo-jonowa 36 V, która jest kompatybilna z platformą bateryjną we wszystkich sprzętach tej samej klasy napięcia, co oznacza, że za pomocą jednej baterii można zasilić kilka urządzeń. Myjka na bieżąco pokazuje aktualny stan baterii, informując nas ile czasu pracy jej jeszcze pozostało lub podpowiadając kiedy skończy się ładować. Po naładowaniu baterii, jej czas ciągłej pracy wynosi 14 minut. Wydajność urządzenia to 340 litrów na godzinę, a maksymalne ciśnienie, które myjka osiąga wynosi 110 barów. Waga myjki nie przekracza 5 kg dzięki czemu jest ona wygodna i bezproblemowa w transporcie. Akcesoria, czyli pistolet, lance i wąż mogą być przechowywane na urządzeniu, przez co nie zajmują dużo miejsca. Bezprzewodowa myjka wysokociśnieniowa Kärcher K 2 Battery Set z pewnością będzie doskonałym uzupełnieniem każdego gospodarstwa domowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-ogrodek.pl e-ogrodek.pl