Oryginalne kompozycje DIY z kwiatów doniczkowych

Artykuł sponsorowany
Kwiaty  w donicach zdobią przestrzeń, zapewniając ciekawy efekt. Jak stworzyć unikalną i piękną kompozycję?

Przy tworzeniu własnej kompozycji kwiatowej warto trzymać się dwóch podstawowych zasad:

  1. Zastanów się czy dobierasz donicę do kwiatów czy kwiaty do donicy. Jeśli jesteśmy zdecydowani, jakie kwiaty i w jakiej ilości chcemy zasadzić, zastanówmy się nad wielkością donicy. W zależności od gatunku rośliny, donica powinna być głębsza lub płytsza. Jeśli sytuacja jest odwrotna i mamy już donicę, to dobierając do niej kwiaty weźmy pod uwagę nie tylko nasz gust, ale również typ systemu korzeniowego. Rośliny o korzeniach, rosnących horyzontalnie sadzimy w płytkich i szerokich donicach (np. korytkach, skrzyniach), natomiast  te o systemie palowym – w głębokich i wysokich.
  2. Pamiętaj, że niektóre rośliny nie przepadają za towarzystwem innych gatunków. Allelopatia to określenie wzajemnego oddziaływania roślin, które mogą wpływać na siebie zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Znajomość wzajemnego oddziaływania na siebie poszczególnych roślin można wykorzystać do ich ochrony oraz lepszej uprawy. Gdy już zdecydujesz się na jakiś konkretny kwiat, sprawdź czy możesz zasadzić go pośród innych roślin.

Warto zadbać o świeżość naszych kwiatów, ponieważ nawet najpiękniejsze kompozycje nie wyglądają efektownie, gdy kwiaty przysychają. Pamiętajmy, że każda roślina ma indywidualne zapotrzebowanie na wodę. Podlewanie może być szczególnie utrudnione, gdy w jednej donicy mamy zasadzone kwiaty różnych gatunków. Dobrym pomysłem jest zastosowanie HYDROBOXu. To rodzaj innowacyjnego w budowie superabsorbentu, który gromadzi wodę z opadów i podlewania. Roślina pobiera wodę z jego wnętrza, dokładnie wtedy, gdy tego potrzebuje. Jego instalacja jest wyjątkowo prosta, gdyż umieszczamy go w ziemi i na nim zasadzamy naszą roślinę. Gdy jej korzenie przerosną HYDROBOX, możemy ograniczyć podlewanie bez obaw o kondycję naszych kwiatów.
Niezależnie od tego czy nasza kompozycja znajdzie się w ogrodzie, na tarasie, balkonie czy w domu, na pewno zachwyci naszych gości, a piękny wystrój wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie.
 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na e-ogrodek.pl e-ogrodek.pl