Zadaszenie basenów. Wszystko, co musisz wiedzieć o zadaszeniach

Artykuł sponsorowany
Zadaszenia basenowe to konstrukcje ramowe wykonane z aluminium, metalu i drewna, które otaczają i zakrywają baseny.
Zadaszenia basenowe to konstrukcje ramowe wykonane z aluminium, metalu i drewna, które otaczają i zakrywają baseny. Alutherm Sp. z o.o.
Baseny do doskonałe miejsce na relaks w okresie letnim, a niektórzy miłośnicy pływania przyznają, że bardzo lubią z nich korzystać przez cały rok. Jednak niewiele osób ma własny basen w domu. Wielu właścicieli domów ma miejsce na wybudowanie basenu na działce, ale problem polega na tym, że to nie wybudowanie basenu jest trudne. Większym problemem dla większości osób, które zdecydowały się na wybudowanie basenu przy swoim domu jest obsługa i zabezpieczenie basenu.  

Czyszczenie basenu, zabezpieczenie go przed piaskiem, liśćmi i innymi zanieczyszczeniami oraz zabezpieczenie przed wpadnięciem do basenu dzieci i zwierząt domowych to najważniejsze problemy z punktu widzenia właścicieli basenów. Na szczęście wszystkie te problemy można wyeliminować poprzez zastosowanie przesuwnego zadaszenia basenowego.

Basen przed domem to pomysł godny rozważenia, jednak trzeba także pamiętać o jego zadaszeniu, które pozwoli nam z niego korzystać nawet w pochmurne
Basen przed domem to pomysł godny rozważenia, jednak trzeba także pamiętać o jego zadaszeniu, które pozwoli nam z niego korzystać nawet w pochmurne dni. Alutherm Sp. z o.o.

Zadaszenia basenowe

Zadaszenia basenowe to konstrukcje ramowe wykonane z aluminium, metalu i drewna (w niektórych przypadkach), które otaczają i zakrywają baseny. Zazwyczaj dostępne są dwa rodzaje zadaszeń basenowych:

 • Zadaszenia stałe - tego typu zadaszenia wybudowane są dookoła basenu i są całkowicie nieruchome. Nie ma możliwości ich przestawienia. Najczęściej wykonane są z drewna i są wybierane przez osoby planujące mieszkanie w danym domu przez długi czas.

 • Zadaszenia mobilne - są one instalowane dookoła basenu, a ich najważniejszym elementem jest najczęściej aluminiowa rama która pozwala na dowolną konfigurację nad lub za basenem. Tego typu zadaszenia są regulowane i mogą być rozsuwane i zsuwane ręcznie lub automatycznie.

Dlaczego warto zainwestować w zadaszenie basenu?

Zadaszenia znacznie ułatwiają utrzymanie basenu w czystości i jego zabezpieczenie, a klienci mają do dyspozycji wiele wariantów zadaszeń odpowiadających ich potrzebom. Ten przewodnik pomoże w dokonaniu wyboru zadaszenia, które będzie idealnie zaspokajać Twoje potrzeby i spełniać Twoje wymagania.

Zadaszenie basenu pozwala na utrzymanie basenu w czystości.
Zadaszenie basenu pozwala na utrzymanie basenu w czystości. Alutherm Sp. z o.o.

 
Pierwsze pytanie, jakie należy zadać to: Dlaczego powinieneś kupić zadaszenie basenowe? Zadaszenie basenowe ma następujące zalety:

 • Jest to bezpieczna inwestycja - instalacja zadaszenia pozwala na zaoszczędzenie znacznych kwot na zabezpieczeniu i utrzymaniu basenu. Po zainstalowaniu zadaszenia koszty jego utrzymania ulegają znacznej redukcji, a zaoszczędzone pieniądze można wydać np. na wakacje.
 • Utrzymanie basenu w czystości – konstrukcja aluminiowa z wypełnieniem poliwęglanowym nad basenem przynosi wiele korzyści. Największą z nich jest to, że basen pozostaje czysty. Dzięki temu, że do basenu nie dostaje się kurz czy liście, basen pozostaje czysty przez dłuższy czas. 
 • Poprawa jakości - wszyscy właściciele basenów wiedzą, że utrzymanie wysokiej jakości wody wymaga dodawania do niej chloru. Zanieczyszczenia wchodzą w reakcję z chlorem, przez co woda staje się nieświeża i konieczna jest jej wymiana bardzo często. Dzięki zadaszeniu woda pozostaje czysta przez dłuższy czas. 
 • Bezpieczeństwo dzieci - posiadanie basenu wiąże się z dużym ryzykiem wypadków z udziałem dzieci, które mogą poślizgnąć się i wpaść do wody. To samo może przydarzyć się zwierzętom domowym. Zadaszenie uniemożliwia dzieciom i zwierzętom dostęp do basenu i zapobiega wypadkom. Możliwość zamknięcia drzwi basenu na klucz sprawia, że taki basen jest bezpieczniejszy dla dzieci. 
 • Korzystanie z basenu przez większość roku - Dzięki zadaszeniu basenu nie musisz martwić się koniecznością zamykania basenu w określonych porach roku. Z takiego basenu możesz korzystać przez niemal przez większość roku, o ile basen posiada rozwiązania pozwalające na podgrzewanie wody.
Zadaszenie uniemożliwia dzieciom i zwierzętom dostęp do basenu i zapobiega wypadkom.
Zadaszenie uniemożliwia dzieciom i zwierzętom dostęp do basenu i zapobiega wypadkom. Alutherm Sp. z o.o.

Jaki rodzaj zadaszenia basenowego należy wybrać?

Niektóre osoby przy podejmowaniu decyzji o wyborze zadaszenia koncentrują się na różnych typach zabudowy.

 • Zadaszenia o przekroju zaokrąglonym - W przypadku mniejszych domów z mniejszą przestrzenią dokoła basenu, dobrym rozwiązaniem są zadaszenia o przekroju zaokrąglonym. Zadaszenia takie pasują wszędzie i zapewniają możliwość łatwej regulacji.
 • Zadaszenia o przekroju prostokątnym - W przypadku dużych domów i zadaszeń stałych, dobrym wyborem są zadaszenia o przekroju prostokątnym z dużą przestrzenią dokoła basenu stanowiącą miejsce do relaksu przy basenie, a nawet do organizacji przyjęć.

Innym elementem, który należy uwzględnić przy wyborze zadaszenia basenowego jest jego wysokość, którą należy dobrać odpowiednio do potrzeb użytkowników.

 • Zadaszenia wysokie - Zadaszenia takie są wskazane dla osób, które chcą stworzyć pomieszczenie otaczające basen. Zadaszenia te mogą być równie wysokie jak dom i zazwyczaj zapewniają dostatecznie dużo przestrzeni dokoła basenu, aby możliwe było swobodne przemieszczanie się i ustawienie leżaków. Jeśli więc chcesz stworzyć dodatkowe zadaszone pomieszczenie przy basenie, zadaszenie wysokie będzie najlepszą opcją.
 • Zadaszenia średnie - Takie zadaszenia nie są ani zbyt wysokie, ani zbyt niskie i są idealne, jeśli chodzi o zapewnienie możliwości przebywania przy basenie i dostatecznie dużej wysokości, aby bez problemu obejść dokoła basenu. 
 • Zadaszenia niskie - Są one odpowiednie dla osób, dla których zadaszenia ma pełnić wyłącznie funkcję zabezpieczającą. Zadaszenia niskie charakteryzują się niewielką wysokością i tym, że całkowicie zakrywają basen. Zazwyczaj zadaszenia takie umożliwiają regulację.

Zadaszenia basenowe ułatwiają życie wszystkim właścicielom basenów przydomowych i komercyjnych. Dają one właścicielom wymierne korzyści finansowe i ułatwiają im utrzymanie basenów w czystości i poprawę bezpieczeństwa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-ogrodek.pl e-ogrodek.pl