Internet domowy bez limitu prędkości od T-Mobile – pierwsza taka oferta w Polsce

Materiał promocyjny

Pod koniec czerwca 2022 r., w Katowicach, odbędzie się międzynarodowe wydarzenie – Światowe Forum Miejskie (WUF11). Dla gości zostanie przygotowanych 11 niezwykłych stref. Mają być one inspiracją do tego, by zainicjować zmiany w miastach, dzięki którym będzie się nam w nich lepiej żyło w przyszłości.

Jedną ze stref na WUF11 jest Urban Cinema by Santander. W jej ramach można wziąć udział w ciekawych, wieczornych seansach filmowych. Po każdym z pokazów, odbędą się rozmowy z zaproszonymi na wydarzenie ekspertami.

Urban Cinema by Santader – tematyka

Podstawowym tematem poruszanym na przeglądzie filmów Urban Cinema będą cele zrównoważonego rozwoju nakreślone przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ), które stosuje coraz więcej firm i instytucji, także w Polsce. Szczególny nacisk w zapowiedzianych przez organizatorów projekcjach zostanie nałożony na rozwój osiedli ludzkich różnego typu, w przyjazny dla środowiska sposób. Poszczególne projekcje będą się odbywały w jednym z dwóch języków – po polsku lub po angielsku, z polskimi napisami.

Na Urban Cinema by Santander natkniemy się na liczne polskie akcenty. Pojawi się tutaj bowiem m.in. pełnometrażowy film „Bloki” Konrada Królikowskiego, opowiadający o budownictwie mieszkaniowym w Polsce od 1956 roku do czasów współczesnych. Dzięki niemu poznamy wspomnienia pierwszych lokatorów bloków oraz dowiemy się, jakie są odczucia z mieszkania w nich współczesnych, polskich małżeństw. Na przestrzeni lat zmieniały się bowiem opinie na temat bloków. Raz były one obiektem marzeń, a w innym czasie miejscem, z którego należy uciekać.

Zaprezentowany zostanie także dokument „Kopenhaga: w stronę neutralności klimatycznej”, w reżyserii Annette Plomin, Andreasa Ammera i Bianci Haudy, przedstawiający zmiany postępujące w stolicy Danii, które mają sprawić, że w 2025 roku jako pierwsze na świecie miasto będzie zeroemisyjne. Wykorzystana do tego zostanie wiedza projektantów pracowni Lumière bricoleur, artysty Christiaana Zwanikkena, grupy Scarlet Pleasure oraz słynnego architekta Bjarke Ingelsa.

Kolejna, warta uwagi projekcja, która pojawi się na Urban Cinema by Santander, to „Oddech” – opowieść Piotra Biedronia o wpływie pandemii COVID-19 na przyrodę oraz stosunek do środowiska naturalnego. Zobaczymy tutaj jednak także wiele innych krótkometrażowych produkcji pochodzących z różnych zakątków świata.

Urban Cinema by Santander – miejsce dzielenia się doświadczeniami

Pokazy Urban Cinema by Santander z panelami dyskusyjnymi to doskonałe miejsce na to, by podzielić się doświadczeniami w transformacji miast na bardziej ekologiczne. Filmy o takiej tematyce połączone z dyskusjami pozwolą na wypracowanie rozwiązań, które sprawią, że nasze aglomeracje będą przyjazne środowisku. Miasto, jego rozwój, problemy i życie mieszkańców oraz zagadnienia dotyczące zrównoważonego rozwoju przestrzeni – to problemy, które zostaną omówione w szczegółowy sposób na WUF11 w ramach Urban Cinema by Santander.

Światowe Forum Miejskie, w ramach którego odbywa się Urban Cinema by Santander odbywa się raz na 2 lata i w tym roku po raz pierwszy spotkanie odbędzie się w Polsce. Warto odnotować to, że do tej pory organizatorami tej imprezy były tak duże i znane miasta, jak np. Nairobi, Barcelona, Vancouver, Rio de Janeiro, Abu Zabi czy też Neapol. Za każdym razem wśród uczestników forów znajdowali się przedstawiciele rządu, regionu, miast, organizacji pozarządowych i instytucji finansowych. Nie zabraknie ich także tym razem. Do WUF11 zgłosiło się ponad tysiąc osób chętnych do zorganizowania różnych wydarzeń. Nigdy wcześniej to wydarzenie nie cieszyło się tak dużym zainteresowaniem.

Urban Cinema – organizatorzy

Głównymi organizatorami przeglądu filmów Urban Cinema by Santander są Instytut Rozwoju Miast i Regionów oraz Santander Bank Polska. To wydarzenie doskonale wpisuje się w działania obu instytucji i wspiera promocję realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, w szczególnie:

  • z pkt. 3 – Dobre zdrowie i jakość życia,
  • z pkt. 9 – Innowacyjność, przemysł, infrastruktura,
  • z pkt. 12 – Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja,
  • z pkt. 13 – Działania w dziedzinie klimatu.

Urban Cinema by Santander – wejściówki, termin i lokalizacja

Na wydarzenie Urban Cinema by Santander obowiązują bezpłatne wejściówki bez numeracji (dostępne tylko do 25 czerwca 2022 r.), a wszystkie projekcje odbędą się w dniach 28–30.06.2022 r. w kinoteatrze Rialto, w Katowicach, które jest zlokalizowane w centrum miasta, przy ulicy św. Jana 24. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (na balkonach w układzie amfiteatralnym, a na parterze – w formie stolików z krzesłami) warto zaopatrzyć się w nienumerowane wejściówki już dziś, korzystając z systemu rezerwacji online, na stronie internetowej rialto.katowice.pl. Co niezwykle ważne, przestrzeń kinoteatru Rialto została dopasowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Poszerza to znacznie możliwości udziału w projekcjach i rozmowach z gośćmi tego minifestiwalu.

Urban Cinema by Santander to strefa zlokalizowana w doskonałym miejscu w Katowicach, jeśli chodzi o osoby, które chcą w pełni uczestniczyć w Światowym Forum Miejskim. Pozostałe z 11 stref WUF znajdują się w niewielkim kilku lub kilkunastominutowym oddaleniu. Blisko strefy Urban Cinema dostępny jest ponadto Dworzec kolejowy i Dworzec autobusowy, co ułatwia dojazd w poszczególne miejsca, a po zakończeniu Forum – powrót do miejsca zamieszkania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-ogrodek.pl e-ogrodek.pl