Ogrodowe kruszywo dekoracyjne - dlaczego warto je wybrać?

Materiał promocyjny
Jadar
Planowanie aranżacji ogrodu powinno uwzględniać nie tylko posadzenie roślin, drzewek i krzewów, ale także wkomponowanie w przestrzeń elementów małej architektury i kruszyw ozdobnych. Te ostatnie są bardzo atrakcyjnym elementem aranżacyjnym, który potrafi przemienić ogród jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Kruszywa ozdobne są bowiem idealnym materiałem na wykończenie ogrodu i podkreślą jego indywidualny charakter. W jaki sposób można je wykorzystać? Dlaczego warto je wybrać do aranżacji swojego ogrodu?

Kruszywa ogrodowe — po co nimi dekorować ogród?

Naturalny kamień ogrodowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ jego wykorzystanie podnosi atrakcyjność i walory wizualne ogrodu. Kruszywa nie tylko tworzą znakomite dopełnienie dla kwiatów i roślin zielonych, ale pozwalają uporządkować zieloną przestrzeń. Wykorzystanie kruszyw pozwala na zmniejszenie zachwaszczenia wokół klombów, rabat i trawników, co przyczynia się do poprawy ogólnej estetyki ogrodu. Kruszywa ozdobne znakomicie się sprawdzą do różnych celów. Dzięki ich zastosowaniu można tworzyć nietuzinkowe i zachwycające kompozycje architektoniczne.

Dekoracyjne kruszywa ogrodowe — jak można je wykorzystać do ogrodu?

Kruszywa naturalne oferują nieskończone możliwości aranżacyjne, które może jedynie ograniczać własna wyobraźnia. To znakomity budulec na ścieżki i alejki ogrodowe, ponieważ doskonale się klinuje i zapewnia bardzo dobrą przepuszczalność wody. Pamiętajmy jednak, aby kamienie miały odpowiednią frakcję, najlepsze kruszywa na ścieżki ogrodowe mają frakcję w przedziale od 16 do 32. Bardzo dobrze się sprawdzą także do zapełnienia pustych powierzchni pomiędzy rabatami i klombami, ozdobnymi drzewkami i krzewami ogrodowymi. Idealnie się nadają do tworzenia obudowy oczek wodnych, skalniaków i dekoracyjnych opasek. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie dekoracyjnego kruszywa w koszach ze stalowej siatki, tzw. gabionach. Tak wyeksponowane kamienie będę się pięknie i oryginalnie prezentować w każdym ogrodzie.

Najlepszy sposób na piękną aranżację ogrodu

Aranżacja ogrodu z wykorzystaniem kamieni naturalnych może być znakomitą okazją do ekscytującej przygody. Posługiwanie się kruszywem przy komponowaniu ogrodu to także świetna zabawa, ponieważ pomysłów na jego aranżację może być całe mnóstwo. Dzięki temu, że dekoracyjne kruszywo ogrodowe dostępne jest w wielu frakcjach i w bogatej gamie kolorystycznej można tworzyć barwne kompozycje w najrozmaitszych wariantach. Szeroki wybór kamieni ogrodowych pozwala na skomponowanie przestrzeni zielonej o nietuzinkowej i atrakcyjnej stylistyce, która sprawi, że ogród zamieni się w krainę jak z baśni tysiąca i jednej nocy.

Jakie kruszywa naturalne możesz wybrać?

Na rynku dostępnych jest bogaty wybór kruszyw w rozmaitych frakcjach i kolorach. Do wyboru masz dekoracyjne kamienie i kruszywa ogrodowe, takie jak:

  • dolomit biały, miedziany i miodowy,
  • granit naturalny,
  • serentynit zielony,
  • bazalt czarny,
  • otoczak,
  • keramzyt,
  • kruszywo kryształowe.

Kamienie naturalne są najlepszym sposobem na atrakcyjne zagospodarowanie ogrodu, dlatego warto poświęcić trochę czasu i zastanowić się jaki materiał najbardziej pasuje do Twoich wyobrażeń o idealnej aranżacji.

Wybierz najlepsze kruszywa naturalne, dekoracyjne

Wybór rodzaju kruszywa nie jest wcale takim prostym zadaniem. W pierwszej kolejności należy zaplanować rozmieszczenie poszczególnych elementów architektury i określić styl ogrodu, który może być tradycyjny lub utrzymany w nowoczesnej aranżacji. Bez względu na rodzaj stylistyki warto zakupić kamienie ogrodowe dobrej jakości, które wyróżniają się estetycznym wyglądem i znakomitymi parametrami wytrzymałościowymi. Bardzo dobrym miejscem na zakupy jest producent kostki brukowej, firma Jadar - https://jadar.pl/. W ofercie znajduje się bogata kolekcja kamieni naturalnych, ogrodowych w różnych frakcjach i kolorach, które pakowane są praktyczne BigBagi.

Kruszywo ogrodowe, dekoracyjne to bardzo dobry wybór do aranżacji każdego ogrodu, i to bez względu na jego wielkość i usytuowanie. Wykorzystanie kamieni naturalnych zapewnia bowiem elegancki wygląd terenu zielonego i tworzy spójną, harmonijną całość z innymi elementami architektury ogrodowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-ogrodek.pl e-ogrodek.pl