Dlaczego warto stosować mixokret przy budowie betonowego tarasu?

Materiał promocyjny
pexels.com

 

Budowa domu jednorodzinnego to wieloetapowa inwestycja, która wymaga dbałości o każdy aspekt. Nie bez znaczenia okazuje się również sposób zagospodarowania przydomowego ogrodu, którego częstym elementem jest taras z betonu. Stanowi on swoiste przedłużenie salonu, a więc części wypoczynkowej. Z uwagi na to, że taras betonowy, jako konstrukcja zewnętrzna, narażony jest na wiele szkodliwych czynników atmosferycznych, niezwykle istotny jest sposób jego wykonania. W tym celu inwestorzy coraz częściej korzystają z maszyn typu mixokret, których zastosowanie wiąże się z szeregiem zalet.

Czym jest maszyna typu mixokret?

Mixokret to nowoczesne urządzenie przeznaczone do prac posadzkarskich charakteryzujące się kompleksowym działaniem. Agregat mieszająco-pompujący, bo pod taką nazwą również funkcjonuje, służy bowiem nie tylko do przygotowywania mieszanki niezbędnej do wykonania trwałej wylewki betonowej, ale również do transportowania gotowej mieszanki posadzkowej do bardziej odległych obszarów przeprowadzanej inwestycji.

Mixokret – niezawodny sposób na przyspieszenie prac

Obsługa maszyny typu mixokret dla doświadczonych fachowców jest stosunkowo łatwa i niewymagająca zbyt wielkich nakładów siły, dlatego też jej zastosowanie przy pracach związanych z tworzeniem posadzki tarasowej pozwala znacznie przyspieszyć tempo jej budowy. Mixokret wyposażony jest w zbiornik z mieszadłami, do którego operator wsypuje piasek i cement oraz dolewa wodę. Wewnątrz pojemnika następuje mechaniczne urabianie masy betonowej, która po osiągnięciu optymalnych parametrów jest podawana na wcześniej przygotowane podłoże na zewnątrz domu.

Jest to możliwe dzięki obecności sprężarki, która z użyciem ciśnienia przekazuje mieszankę do węża, za pośrednictwem którego podawana jest na miejsce docelowe. Warto również zaznaczyć, że zaprawa betonowa przygotowana przy pomocy mixokreta jest półsucha, dzięki czemu nie tylko łatwiej się rozprowadza i zaciera, ale przede wszystkim szybciej schnie i wiąże się, co automatycznie pozwala skrócić czas oczekiwania na możliwość wykończenia betonowej wylewki na tarasie.

Budowa tarasu betonowego przy użyciu mixokreta – wysoka jakość i wytrzymałość

Wielu inwestorów decyduje się na wykonanie przydomowego tarasu betonowego z bardzo prostego powodu – nie wymaga on skomplikowanych zabiegów konserwacji, a mimo to wyróżnia się długą żywotnością. Jednak aby uzyskać wysoce wytrzymały i odporny na uszkodzenia taras betonowy, należy zadbać o jego precyzyjne wykonanie. Model mixokreta odpowiednio dobrany do charakteru prac przy budowie tarasu pozwala wykonać dokładną wylewkę betonową o optymalnych parametrach technicznych, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów. Co ważne, coraz więcej firm zajmujących się wynajmem sprzętu budowlanego posiada w swoich ofertach nowoczesne mixokrety, dlatego nie trzeba obawiać się o wysokie koszty inwestycyjne w przypadku zakupu maszyny na własność.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-ogrodek.pl e-ogrodek.pl