Kosiarka – przygotowanie do sezonu. Porady Briggs & Stratton

Katarzyna Laszczak
Katarzyna Laszczak
Kosiarka – przygotowanie do sezonu. Porady Briggs & Stratton

Wiosna to czas intensywnych prac w naszych ogrodach. To również pora roku, kiedy musimy sięgnąć po sprzęt, który przez całą zimę nie był używany.*

Ważne by sprzęt, przede wszystkim urządzenia mechaniczne, takie jak kosiarki, odpowiednio przygotować do prac w nowym sezonie. Przygotowanie i prawidłowa eksploatacja kosiarek wydłuża działanie wszystkich podzespołów i mechanizmów silnika – co przekłada się na dłuższą i niezawodną prace naszej kosiarki, a także pozwala zmniejszyć o 1/3 zużycie paliwa i aż o połowę – emisję szkodliwych spalin. Firma Briggs & Stratton przykłada wielką uwagę do ochrony środowiska naturalnego. Nie tylko konsekwentnie obniża emisję spalin w silnikach swoich urządzeń, ale także przypomina o utylizacji zużytego oleju. Równie ważne jest zachowanie bezpieczeństwa podczas usuwania zużytych płynów, które mogą zanieczyszczać środowisko naturalne.

Od czego więc zacząć przegotowanie kosiarki do nowego sezonu?

Dla własnego bezpieczeństwa, przed rozpoczęciem wszelkich prac konserwacyjnych, upewniaj się zawsze, że przewód od świecy zapłonowej jest odłączony!

Kosiarka – przygotowanie do sezonu. Porady Briggs & Stratton

1. Wymień olej na nowy
Przed nowym sezonem wymień olej na nowy. Wymiana oleju wydłuży żywotność silnika, ograniczy zużycie paliwa (nawet o 1/3) oraz emisję spalin.
W silnikach Briggs & Stratton mamy możliwość usuwania starego oleju przez korek spustowy w misce olejowej, za pomocą specjalnej pompki, a w najnowszych modelach – przez wlew.
Przed rozpoczęciem prac koniecznie usuń paliwo paliwo ze zbiornika. Teren wokół kosiarki zabezpiecz nieprzepuszczalnym materiałem. Zapobiegnie to przedostaniu się oleju do ziemi. Przygotuj też naczynie, do którego zlejesz olej. Następnie odkręć korek wylewu oleju, przechyl kosiarkę na bok, aż olej zacznie wylewać się z miski do naczynia. Po zlaniu całości oleju, zabezpiecz naczynie i oddaj do specjalnego punktu utylizacji. Wymianę oleju powinno się przeprowadzać 25 do 50 godzin efektywnej pracy silnika Briggs & Stratton lub raz w sezonie.

Uwaga: pierwszy raz, po dotarciu, wymień olej już po 5 godzinach pracy silnika.

2. Wlej świeże paliwo
Paliwo ma ograniczoną trwałość, wynoszącą do 30. Paliwo, którego nie zużyłeś przed zimą, uległo rozwarstwieniu i nie nadaje się do eksploatacji. Dlatego należy usunąć stare paliwo i wlać nowe, z dodatkiem stabilizatora. Stabilizator wydłuży trwałość paliwa aż do 2 lat.

Kosiarka – przygotowanie do sezonu. Porady Briggs & Stratton

3. Oczyść lub w razie potrzeby wymień filtr powietrza na nowy
Wymieniaj filtr regularnie co 25 godzin efektywnej pracy silnika.

4. Wymień świecę zapłonową na nową
Wymieniaj świecę co 100 godzin efektywnej pracy silnika lub raz w sezonie.

Kosiarka – przygotowanie do sezonu. Porady Briggs & Stratton
Kosiarka – przygotowanie do sezonu. Porady Briggs & Stratton

5. Usuń starą trawę spod obudowy i oczyść nóż tnący kosiarki

6. Oddaj nóż do ostrzenia i wyważenia do najbliższego autoryzowanego serwisu

7. Transport kosiarki
Jeśli transportujesz kosiarkę, pamiętaj, że powinna być ona przewożona w pozycji roboczej, czyli na czterech kołach. Kosiarkę należy przewozić tak, aby silnik był pod kątem nie większym niż 20° od poziomu. Należy też usunąć paliwo i zamknąć zawór paliwa (jeśli kosiarka jest w niego wyposażona). Zaniedbanie tych czynności może spowodować zalanie świecy lub filtru powietrza. Zagrożeniem jest także wyciek paliwa, wskutek czego może dojść do zatrucia oparami lub nawet pożaru.

Przed transportem kosiarki, zdejmij fajkę zapłonową świecy i upewnij się, że silnik jest ostudzony do temperatury otoczenia.

Więcej na: www.briggsandstratton.com.pl

* artykuł sponsorowany

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy ocenili rząd Tuska. Zaskakujące wyniki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-ogrodek.pl e-ogrodek.pl