Briggs & Stratton - najlepszy silnik do Twojej kosiarki

Katarzyna Laszczak
Katarzyna Laszczak

Bardzo często marka silnika jest inna niż marka samej kosiarki, warto więc zwrócić uwagę na jakość i parametry techniczne najważniejszego organu naszej kosiarki – silnika. Wybór odpowiedniej marki silnika to gwarancja długoletniej i niezawodnej pracy kosiarki w ogrodzie. Zaufaj profesjonalistom z ponad 100 letnim doświadczeniem, a koszenie trawy stanie się nie tylko przyjemne, ale i bezawaryjne - to jest prawdziwa MOC ORYGINAŁU.*

Briggs & Stratton - najlepszy silnik do Twojej kosiarki

Nowa era – nowy standard

Dotychczasowe silniki dolnozaworowe, które od połowy lat 50-tych sprzedały się w imponującej ilości 150 mln sztuk, zostały zastąpione nową linią małych silników górnozaworowych (OHV) z pionowym wałem do kosiarek SERIES 400 i 500. Silniki górnozaworowe OHV (technologia OHV – Over Head Valve, rozrząd górnozaworowy z wałkiem rozrządu w kadłubie silnika) charakteryzują się mniejszym zużyciem paliwa oraz oleju. Ich konstrukcję łatwiej dostosować do obecnie obowiązujących norm dotyczących ochrony środowiska.
W silnikach wprowadzono też kilkanaście ulepszeń, które powodują m.in. łatwiejsze uruchamianie linką rozrusznika (innowacje to: nowy kształt zabieraków rozrusznika, system ReadyStart®, gaźnik pływakowy i mechaniczny regulator obrotów).
Wszystkie nowe silniki OHV 400 i 500 SERIES™ wykonane są w technologii E-SERIES™ - wyróżniają się emisją spalin o 25% niższą od obowiązującej zgodnie z Europejskimi Standardami Emisji Spalin.

Briggs & Stratton - najlepszy silnik do Twojej kosiarki

Dbamy o środowisko naturalne

Dbałość o środowisko naturalne przekłada się na zmniejszoną emisję gazów wylotowych. To jedno z priorytetowych zagadnień przy tworzeniu wszystkich nowych silników E-Series™. Oprócz poprawy emisji silniki E-Series™ zapewniają moc, wydajność i niezawodność, których klienci oczekują od firmy Briggs & Stratton.
Silniki EX-Series™ charakteryzują się wszystkimi atrybutami wydajności silników E-Series™, ale oferują znacznie więcej. Są mocne, wydajne i niezawodne, a ich dodatkowymi atutami jest innowacyjny system uruchamiania ReadyStart® oraz technologia redukcji spalin ECO PLUS™. To ostatnie rozwiązanie dodatkowo redukuje parowanie paliwa, gdy sprzęt nie jest używany.
Dzięki redukcji parowania, silniki EX-SERIES ECO PLUS™, zapewniają idealne połączenie wydajności i ekologii, co jest szczególnie ważne dla klientów dbających o środowisko.

Briggs & Stratton - najlepszy silnik do Twojej kosiarki

Gwarancja rozruchu

System ReadyStart® to gwarancja łatwego uruchamiania urządzeń. Ten innowacyjny i przełomowy system uruchamiania rozpoznaje temperaturę silnika i podaje odpowiednią ilość paliwa wymaganą przez gaźnik. Z systemem ReadyStart® po prostu pociągasz za linkę rozruchową i kosisz. Nowy gaźnik, który dostarcza silnikowi odpowiednią ilość paliwa eliminuje potrzebę ręcznego wtryskiwania ani włączania ssania. Uruchamianie silnika jest wyjątkowo łatwe – wystarczy pociągnięcie za uchwyt rozrusznika. Briggs & Stratton gwarantuje rozruch do drugiego pociągnięcia za uchwyt rozrusznika – jeżeli nie uda Ci się uruchomić naszego silnika za drugim pociągnięciem linki, Autoryzowany Serwis dokona bezpłatnego przeglądu i naprawy.

Uwaga: system ReadyStart® jest dostępny tylko w wybranych modelach silników.

Ważny moment obrotowy

Efektywność koszenia trawy zależy przede wszystkim wartości od momentu obrotowego, a nie pojemności silnika, czy liczby koni mechanicznych. Dlatego, wybierając kosiarkę, trzeba zwrócić uwagę na ten parametr. Im większy moment obrotowy, tym koszenie trawy jest wydajniejsze.
Przy tej samej ilości obrotów na minutę – 3060 – wszystkie silniki Briggs & Stratton serii 450, 500, 550, 625, 650, 675, 700, 825, 850, 875 osiągają różny maksymalny moment. Od najniższego, który wynosi 6.1 Nm (seria 450), poprzez coraz większe w kolejnych modelach – aż do 11.9 Nm w silnikach z serii 875. Silniki z wysokim momentem obrotowym są szczególnie polecane do rzadko koszonych ogrodów – bez trudu poradzą sobie z największymi chaszczami.

Briggs & Stratton - najlepszy silnik do Twojej kosiarki

Briggs & Stratton - najlepszy silnik do Twojej kosiarki

Mechaniczny regulator obrotów

Zaawansowane systemy sterowania mechanicznego są standardową cechą rodziny silników E-Series™. System sterowania zwiększa szybkość silnika i jego wydajność w zmiennych warunkach obciążenia. Bez względu na to, czy będzie koszona trawa mokra, czy też długa, sterowanie mechaniczne zapewnia utrzymanie odpowiedniej mocy i szybkości pracy.

Tłumik Lo-Tone™ i Super Lo-Tone™

Doskonała charakterystyka pracy silników Briggs & Stratton przekłada się też na właściwości dźwiękowe i tonalne. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak system tłumików Lo-Tone™ i Super Lo-Tone™, silniki Briggs & Stratton wydają doskonały dźwięk.

Więcej na: www.briggsandstratton.com.pl

* artykuł sponsorowany

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Adamek na gorąco komentuje swój pierwszy występ we freakach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-ogrodek.pl e-ogrodek.pl