Jaka pompa do podlewania ogrodu z beczki, rzeki, stawu lub deszczówką?

Materiał promocyjny
Wypielęgnowany i zadbany ogród, w którym rośnie nie trawa, a miękki, puszysty, zielony dywan, to marzenie wielu właścicieli przydomowych ogrodów. Jednak utrzymanie ich w dobrej kondycji, a dokładniej regularne ich  nawadnianie, jest sprawą nieco kłopotliwą. Nie zawsze bowiem możemy liczyć na dar niebios, jakim jest deszcz. Często, zwłaszcza w porze letniej, musimy samodzielnie zadbać o nawodnienie trawników. Aby tego dokonać, z pewnością przyda nam się odpowiednia pompa.

Jaka pompa do podlewania ogrodu?

Pytanie typu „jaka pompa do nawadniania ogrodu jest najlepsza” pojawia się najczęściej u osób, które mają w planach założenie przydomowego raju pełnego pachnących i kwitnących kwiatów. Na samym początku należy określić rodzaj źródła, z jakiego będzie pobierana woda do podlewania. Bardzo często jest to woda z sieci wodociągowej, jednak mnóstwo osób skłania się ku innym źródłom, czego przykładem są rzeki, studnie, beczki, stawy, czy zbiorniki z deszczówką.

Osoby, które posiadają własne studnie, powinny skłaniać się ku temu rozwiązaniu. Pompa do podlewania ogrodu ze studni to najczęściej urządzenia zatapialne bądź zanurzeniowe, które muszą być w całości przykryte wodą podczas pracy. Tego typu urządzenia doskonale radzą sobie podczas podlewania ogrodu, cechują się rewelacyjną wydajnością i mocą silnika. Zdarza się, że pompa zanurzeniowa do nawadniania posiada więcej funkcji pracy, czyli może pracować automatycznie lub manualnie.

Często w ogrodach montowane są systemy zraszaczy, które automatycznie, bez ingerencji człowieka, podlewają ogród, podczas gdy właściciel popija ciepłą kawę na tarasie. W tym przypadku niezbędna będzie pompa do zraszaczy, która zasila je za pomocą węża ogrodniczego. Z pompy można skorzystać również podczas pobierania wody ze stawu.

W przypadku, kiedy jedynym źródłem wody na działce jest studnia głębinowa, koniecznością jest zaopatrzenie się w hydrofor do podlewania ogrodu. Doskonale współpracować z nim będzie pompa głębinowa, której wydajność i moc powinny zadowolić każdego przeciętnego użytkownika.

Jaka wydajność pompy do podlewania?

Pompy do podlewania ogrodu wybieramy często nie tylko ze względu na rodzaj, ale również pod kątem ich charakterystyki. Mogą być one zasilane w różnoraki sposób, albo silnikiem spalinowym, albo elektrycznym. Dodatkowo należy zwracać uwagę na ich sposób pracy. Przy niewielkim ogrodzie wystarczy nam pompa do podlewania, której wydajność sięga 1000 l/h, jednak przy znacznie większym metrażu może okazać się, że będziemy potrzebować pompy o wydajności aż 6000 l/h.

Jaka pompa ciśnieniowa do ogrodu?

Na rynku znajduje się wiele rodzajów pomp, które znacznie się od siebie różnią. Doskonałym typem pompy do podlewania ogródka jest pompa ciśnieniowa, która pozwala na pobieranie wody z alternatywnych źródeł, jakimi są stawy, oczka wodne, rzeki czy zbiorniki na deszczówkę. Ciśnieniowa pompa do podlewania ogrodu ze stawu jest świetnym przykładem oszczędzania zdatnej do picia wody oferowanej przez wodociągi czy studnie głębinowe.

Pompy ciśnieniowe to odpowiedź na pytanie, które zadają sobie bliscy mieszkańcy rzek, mianowicie jaka pompa do podlewania ogrodu ze zbiornika jest najlepsza? Pompy ciśnieniowe doskonale zaopatrują dom oraz ogród w życiodajną wodę z alternatywnych źródeł.

Jaka pompa do podlewania ogrodu z beczki, rzeki, stawu lub deszczówką?
Kärcher

 

Pompy ciśnieniowe umożliwiające pobieranie wody z alternatywnych źródeł (oczek wodnych, beczek, zbiorników na deszczówkę czy studni) >>

Nawadnianie ogrodu i trawnika za pomocą wody pochodzącej z alternatywnych, naturalnych źródeł z wykorzystaniem pompy jest jednym z najrozsądniejszych rozwiązań XXI wieku. Dzięki temu oszczędzamy wodę pitną dostarczaną do naszych domów wodociągami lub zmagazynowaną w studni zaopatrującej nasz dom. Dodatkowo nasz ogród wraz z trawnikiem pozostają w rewelacyjnej kondycji, mimo, iż czasem przychodzi susza, a brak opadów daje się we znaki.

Pompa do nawadniania trawnika jest świetnym pomysłem, jednak należy o niej myśleć na równi z budową domu, jeszcze przed założeniem trawnika oraz ogrodu, gdyż dzięki temu unikniemy późniejszego rozkopywania oraz niepotrzebnych zanieczyszczeń związanych z montażem instalacji nawodnieniowej. Czasem, zamiast skorzystać z pomocy samej pompy, zwłaszcza przy dużych powierzchniach ogrodu, warto postarać się o system zraszaczy, który zagwarantuje nam doskonałe nawodnienie, bez konieczności nadzorowania czynności. Obecna mnogość rozwiązań to gwarancja, że każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie.

Czytaj także: Jak pielęgnować trawnik? Kalendarz pielęgnacji trawnika

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-ogrodek.pl e-ogrodek.pl