Piła do cięcia drewna i prac w ogrodzie

Marta Balcerowska
Piła do cięcia drewna i prac w ogrodzie jest bardzo potrzebna. Pierwsza piła łańcuchowa z akumulatorem litowo-jonowym 36 V, w ofercie marki Bosch, jest już dostępna na rynku.
Piła do cięcia drewna i prac w ogrodzie

Nowa piła do ciecia drewna powiększa rodzinę wydajnych, akumulatorowych narzędzi ogrodowych wykorzystujących technologię litowo-jonową. Narzędzie zapewnia pełną swobodę pracy, jaką oferowała dotąd tylko piła spalinowa i jednocześnie ma zalety urządzenia z napędem elektrycznym. Wysoka moc oraz prowadnica o długości 30 cm sprawiają, że piła szybko upora się ze wszystkimi pracami domowymi
i ogrodowymi związanymi z piłowaniem.
Piła AKE 30 LI to idealne narzędzie do wszystkich prac ogrodowych związanych z piłowaniem – sprawdzi się przy cięciu drewna do kominka, cięciu pielęgnacyjnym drzew, czy ścinaniu gałęzi
w celu prześwietlenia korony drzewa. Nowa piła ma wiele atutów, a jednym z nich jest wydajny akumulator litowo-jonowy 36 V, dzięki któremu narzędzie może wykonać ponad 100 cięć w drewnie sosnowym (kantówka, 10 x 10 cm), na jednym cyklu ładowania akumulatora. Oznacza to, że piła wykonuje co najmniej 2,5-krotnie więcej cięć niż inne akumulatorowe piły łańcuchowe dostępne na rynku.

Piła do cięcia drewna i prac w ogrodzie

Innym, ważnym atutem nowego urządzenia jest komfort pracy. Narzędzie zapewnia pełną niezależność od stałego źródła zasilania. Poza tym, w porównaniu z piłami spalinowymi, odpada uciążliwy rozruch przy użyciu linki, a także hałas generowany przez silnik spalinowy. Użytkownik nie wdycha spalin, nie musi uzupełniać benzyny, ani poddawać narzędzia regularnej konserwacji. Zapotrzebowanie piły akumulatorowej na energię jest dziesięć razy mniejsze niż w przypadkuporównywalnej piły spalinowej. Do naładowania akumulatora zużywane jest zaledwie ok. 0,1 kWh energii elektrycznej. Natomiast piła spalinowa zużywa równowartość ok. 1,3 kWh energii.

Piła do cięcia drewna i prac w ogrodzie

Zwarta konstrukcja sprawia, że model AKE 30 LI bardzo dobrze sprawdza się przy cięciu w gęstych zaroślach oraz w innych, trudno dostępnych, miejscach. Dobre wyważenie narzędzia, ergonomiczne uchwyty oraz niski poziom drgań silnika wpływają również na komfort pracy. Dzięki nowemu systemowi SDS napinanie łańcucha jest wyjątkowo łatwe i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi, a automatyczny system doprowadzania oleju zapewnia jego sprawne smarowanie.

Nowa piła wyposażona jest w wydajną ładowarkę, umożliwiającą całkowite naładowanie akumulatora w zaledwie 1,5 godz. (naładowanie w 80% w ciągu 45 minut). Akumulator nie wykazuje efektu pamięci i zachowuje zdecydowaną większość ładunku energii nawet po wielu miesiącach przerwy
w pracy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Trwa budowa mostu nad torami w Bukownie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na e-ogrodek.pl e-ogrodek.pl