Porządnie wykonany ogród w dobrej cenie - projektowanie ogrodu

Maja Nadgrodkiewicz, architekt krajobrazu i specjalista ds. marketingu w MyGreenSpace
Ogród zaprojektowany przez architekta krajobrazu i wykonany przez fachowców specjalizujących się w zieleni, to w Polsce dobro luksusowe. Tych, których stać na usługi architekta krajobrazu i realizację jego wizji według projektu, jest mało. Dlatego większość wykonuje ogród tzw. własnym sumptem: czasem z dobrym, a częściej z gorszym skutkiem. Wielu też poszukuje poprzez popularne portale ogłoszeniowe fachowców, którzy wykonują projekt za tzw. złotówkę, w przerwach popijając zimne piwo dla ochłody.

Wydawałoby się więc, że aby założyć ogród według standardów, trzeba być albo bardzo bogatym, albo mało wymagającym (powierzając jego wykonanie podrzędnym specjalistom oferującym najniższą cenę za usługę). Okazuje się jednak, że wcale nie.

W Polsce powstał serwis internetowy, który ma być alternatywą dla opisanych wyżej sytuacji. W serwisie są dostępne narzędzia do projektowania, które powstały z wykorzystaniem najnowszych technologii. Serwis łączy użytkownika z architektami i wykonawcami z Polski i pomaga założyć ogród tym, którzy nie mają na to pieniędzy.

Aplikacja do projektowania ogrodów w 3D

Nieodłączną częścią portalu jest aplikacja do projektowania ogrodów, dostępna dla wszystkich po zalogowaniu. Aplikacja jest jedynym w swoim rodzaju programem do projektowania ogrodów online, w którym każdy może spróbować swoich sił jako projektant. Aplikacja posiada bibliotekę gotowych modeli 3D. Aby jednak projektowanie nie było oderwane od rzeczywistości, modele te wykonane są na podstawie oferty produktów dostępnych na rynku. Znana jest też cena każdego produktu, co pozwala skonfrontować marzenie z możliwościami portfela inwestora, a także dokonać zakupów online, według ustalonego terminu dostaw.
Zdjęcia z lewej przedstawiają prawdziwe produkty, po prawej stronie są ich wizualizacje w postaci modeli 3D.

 

Projektowanie jest dość proste – wymaga jedynie przygotowania projektu w 2D, tzw. rzutu. Elementy są przeciągane z biblioteki na projekt według zasady “przeciągnij i upuść” (drag and drop), dlatego zdolności manualne nie są specjalnie wymagane. Widok 3D renderuje się sam – wybranie jednej komendy przenosi do trójwymiarowego ogrodu, w którym można zwiedzać każdy zakamarek w czasie rzeczywistym. 

Wideo przedstawiające wizualizację ogrodu w 3D z projektu wykonanego w aplikacji MyGreenSpace.pl

Opisany w artykule serwis i aplikacja powstały w Polsce z inicjatywy p. Małgorzaty Stuła, absolwentki ogrodnictwa, która pracę nad MyGreenSpace rozpoczęła niedługo po ukończeniu studiów, w 2012 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na e-ogrodek.pl e-ogrodek.pl