T-Mobile wspiera Lublin w pomocy dla uchodźców z Ukrainy

Materiał promocyjny
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk i Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska na spotkaniu z Krzysztofem Stanowskim, Dyrektorem Centrum Współpracy Międzynarodowej
Prezydent Lublina Krzysztof Żuk i Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska na spotkaniu z Krzysztofem Stanowskim, Dyrektorem Centrum Współpracy Międzynarodowej T-Mobile

Lublin, znajdujący się niecałe 100 kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej, od samego początku konfliktu stanowi ważne miejsce dla osób uciekających przed wojną. W stolicy województwa lubelskiego znajduje się już około 50 tysięcy uchodźców z Ukrainy. Ich trudna sytuacja wymaga niemałego wsparcia, w które angażuje się także firma T-Mobile.

Biznes wspiera ukraińską społeczność w Polsce

Jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce od pierwszych dni wojny pomaga uchodźcom z Ukrainy na różne sposoby. Oferta T-Mobile zawiera obecnie między innymi nielimitowane, darmowe połączenia międzynarodowe z Polski do Ukrainny i z Ukrainy do Polski, obniżone stawki roamingu i bezpłatne pakiety danych. Co więcej, operator anulował swoim klientom opłaty za połączenia wykonane pomiędzy początkiem konfliktu a wprowadzeniem wspomnianych usług. Specjalne oferty są dostępne także dla klientów na kartę, którzy mogą skorzystać z darmowych połączeń, gigabajtów i przedłużonej o 100 dni ważności konta. Tylko w ramach ofert na T-Mobile kartę, Heyah i MIX klienci wykorzystali już blisko 90 milionów darmowych minut i prawie 6 milionów bezpłatnych gigabajtów. Warto przy tym wspomnieć o charytatywnych działaniach operatora. T-Mobile wspiera organizacje takie jak Polski Czerwony Krzyż czy Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz przekazuje darmowe startery dla Ukraińców i Ukrainek uciekających przed wojną do Polski. Z tej formy pomocy skorzystało już prawie pół miliona osób.

Lublin i T-Mobile: solidarność z Ukrainą

Prezes zarządu T-Mobile Polska Andreas Maierhofer spotkał się 21 kwietnia Prezydentem Lublina, Krzysztofem Żukiem, odwiedzając przy tym punkty noclegowe dla uchodźców. Operator przekazał 20 telewizorów z Internetem, a także tysiąc zestawów dla dzieci, w których znalazły się pluszaki, zabawki czy akcesoria do malowania. To dopiero początek długofalowych planów firmy. Kolejnym elementem wsparcia dla ukraińskiej społeczności w Lublinie ma być ufundowanie 10 tysięcy posiłków, które trafią do miejsc oferujących nocleg uchodźcom.

Rodzice i dzieci z Ukrainy uzyskają dodatkową pomoc ze strony operatora również w kolejnych miesiącach. Obecny rok szkolny już dobiega końca, ale od września pomoc w edukacji będzie jeszcze istotniejsza. Z tego względu T-Mobile zapewni ukraińskim uczniom wszystkie akcesoria i przybory niezbędne do nauki. Wyprawka szkolna to jednak tylko część wsparcia oferowanego przez firmę. Bariera językowa i integracja dzieci z różnych krajów to spore wyzwanie – T-Mobile będzie finansować nauczycieli wspomagających, którzy pomogą uczniom poradzić sobie z tymi problemami.

T-Mobile wspiera Lublin w pomocy dla uchodźców z Ukrainy
T-Mobile

T-Mobile blisko nowych mieszkańców Lublina

Społeczna odpowiedzialność biznesu jest obecnie ważniejsza niż kiedykolwiek – prezes T-Mobile Polska niejednokrotnie podkreślał tę kwestię w różnych wypowiedziach. Aktualna sytuacja doskonale pokazuje, jak wiele znaczy odpowiednia łączność i dostęp do nowych rozwiązań technologicznych. Dzięki wsparciu T-Mobile uchodźcy mogą bezpiecznie i komfortowo połączyć się z bliskimi pozostającymi po drugiej stronie granicy. Jednocześnie operator nieustannie działa w zakresie pomocy charytatywnej dla uchodźców z Ukrainy, dostarczając nie tylko telewizory do punktów noclegowych, ale i routery. Ponadto wśród usług firmy można znaleźć szereg specjalnych ofert promocyjnych. T-Mobile zaznacza, że realne wsparcie jest możliwe tylko przy działaniach w dłuższej perspektywie czasowej, wobec czego planowana jest stała współpraca z miastem Lublin.

Lubelskie wsparcie dla uchodźców

Od ponad dwóch miesięcy Lublin nieustannie oferuje pomoc dla obywateli Ukrainy szukających schronienia przed wojną. Na terenie miasta działa kilkanaście punktów noclegowych, które stale prowadzą nabór wolontariuszy i udostępniają bezpieczne miejsca do spania dla tysięcy uchodźców. W stolicy województwa lubelskiego funkcjonują także punkty wydawania żywności. Władze miasta prowadzą ponadto liczne działania obejmujące pomoc w znalezieniu zatrudnienia, edukacji i nie tylko. Wszystkie z tych czynności wymagają solidnego wsparcia, również w zakresie telekomunikacji – prezydent miasta podkreślił, że pomoc ze strony T-Mobile jest bardzo wartościowa. 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na e-ogrodek.pl e-ogrodek.pl