System nawadniania

Marta Balcerowska
Szczególnie ważny w każdym ogrodzie jest system nawadniania. Każdy właściciel zielonego zakątka powinien zadbać o optymalne zaopatrzenie roślin w wodę w zależności od miesiąca i ilości opadów deszczu. Idealnym rozwiązaniem jest automatyczny system nawadniania.
System nawadniania

Istnieją dwa sposoby instalowania zraszaczy - na powierzchni ziemi i pod nią. Przy dużej powierzchni trawnika, zaleca się podziemny system nawadniania. Natomiast w ogrodach warzywnych idealnym rozwiązaniem będzie taki system nawadniania, który dostarczy odpowiednią ilość wody wprost do systemu korzeniowego roślin.

System nawadniania do rabat

Dobrym rozwiązaniem do podlewania rabat kwiatowych jest system nawadniania wykorzystujący pistolety i lance zraszające. Wystarczy podłączyć wąż do puszki poboru wody zainstalowanej w dowolnym miejscu w ogrodzie, a woda natychmiast popłynie. Nowym innowacyjnym rozwiązaniem marki Gardena jest puszka poboru wody z wężem spiralnym. Ma ona w komplecie 10-metrowy wąż spiralny oraz końcówkę zraszającą. Ogromnym atutem tego urządzenia jest to, że jest ono całkowicie schowane pod ziemią. Jedyną częścią, która pozostaje widoczna jest kulowa pokrywa. Spiralny wąż jest wyjątkowo praktyczny oraz gotowy do użycia w dowolnym miejscu w ogrodzie.
Po zakończeniu pracy wąż samoczynnie zwija się do puszki i dzięki temu zajmuje niewiele miejsca. Nowa puszka z wężem spiralnym jest idealnym uzupełnieniem i rozszerzeniem systemu do podziemnej instalacji, a dzięki obrotowemu przyłączu wody może służyć również jako naziemne źródło poboru wody.

System nawadniania
System nawadniania
System nawadniania

Komfortowe nawadnianie ogrodu

Nawadnianie odbywa się za pomocą zraszaczy, które można regulować indywidualnie. Ich celem jest dostarczenie wody na jak największą powierzchnię trawnika. Marka Gardena proponuje 3 modele zraszaczy T 100, T 200 i T 380, które zostały specjalnie zaprojektowane, aby sprostać indywidualnym potrzebom użytkowników. Mogą zraszać powierzchnię trawnika od 100 do nawet
380 m², przy regulowanym zasięgu wyrzutu od
4 do 11 m. System nawadniania jest całkowicie schowany pod ziemią i widoczny tylko wtedy, gdy niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zraszacze wynurzą się do podlewania. Woda zostaje dostarczona dokładnie tam gdzie jest potrzebna. Po skończonym nawadnianiu zraszacze chowają się z powrotem w ziemi. Innowacyjnym produktem jest automatyczny zraszacz wynurzalny, który dopasowuje się do kształtu każdego ogrodu, dzięki możliwości zaprogramowania do 50 punktów konturu obszaru nawadniania. Jest on zainstalowany na stałe pod ziemią. Zrasza stale, oszczędnie i dokładnie powierzchnię do
ok. 350 m², a w połączeniu ze sterownikiem nawadniania także w nocy lub podczas wyjazdów
i urlopów.

System nawadniania odporny na mróz

Podziemne systemy nawadniania są odporne na mróz dzięki automatycznym zaworom odwadniającym, montowanym w najniżej położonych miejscach ogrodu. Raz ułożony system nawadniania będzie służył długie lata bez potrzeby demontażu na zimę. A co najważniejsze, jest on wygodny w montażu, dzięki prostej technice łączenia „Quick & Easy”.

System nawadniania kropla po kropli

System nawadniania

System nawadniania Micro-Drip-System umożliwia ekonomiczne podlewanie kropla po kropli. Delikatna mgiełka, deszczyk, czy precyzyjnie odmierzone krople dają możliwość dopasowania sposobu nawadniania do zapotrzebowania wodnego roślin. Zarówno krzewy ozdobne, rabaty kwiatowe, bylinowe, delikatne rośliny rosnące w szklarni, na balkonie lub tarasie, otrzymają precyzyjnie odmierzoną ilość płynu. Ziemia zostanie delikatnie i równomiernie nawodniona, bez niepotrzebnej i kosztownej straty wody. Mniej oznacza więcej – szybszy wzrost roślin, większa oszczędność pracy i większy komfort. Dzięki sterownikom nawadniania wystarczy tylko odkręcić kran i nawadnianie staje się w pełni automatyczne.

System nawadniania kropelkowego

Innowacyjna linia kroplująca umożliwia precyzyjne nawadnianie systemu korzeniowego roślin, a co za tym idzie wpływa na dużą oszczędność wody. Oferowana jest jako niewidoczna, podziemna linia kroplująca z samozamykającymi się kroplownikami zamontowanymi w odstępach co 30 cm lub jako instalacja naziemna. Polecana do nawadniania np. rzędów roślin, rabat kwiatowych, a także

System nawadniania

podziemnego nawadniania trawnika, dzięki specjalnej blokadzie uniemożliwiającej przenikanie korzeni do kroplowników. Kompensacja ciśnienia zapewnia równomierne nawadnianie nawet przy długościach linii dochodzących do 200 m.

Nawadnianie ogrodu mamy „z głowy”

Dzięki prostym w obsłudze sterownikom nawadniania ogród podczas wakacji czy długotrwałych wyjazdów będzie odpowiednio nawodniony. Koniec ze spaloną trawą czy zeschniętymi roślinami. Sterownik może być umieszczony bezpośrednio na kranie lub też sterować większą instalacją z wieloma liniami nawadniającymi. System nawadniania w ogrodzie działa, gdy zostanie odkręcony kran albo, gdy nadejdzie nastawiona na sterowniku pora nawadniania. Nowoczesny sterownik
C 1060 solar plus ma duży wyświetlacz, który zapewnia proste programowanie. Nie wymaga wymiany baterii dzięki wysokowydajnym ogniwom słonecznym
i akumulatorowi litowo-jonowemu. Ogniwa słoneczne ładują akumulator także podczas zachmurzenia. Sterownik ma też możliwość podłączenia czujnika wilgotności gleby oraz elektronicznego czujnika deszczowego. Dzięki niemu nawodnione zostaną dokładnie te obszary, które chcemy nawodnić. Tak wygodnie jeszcze nie było.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomorskie Targi Mieszkaniowe "Dom Mieszkanie Wnętrze" w Gdyni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na e-ogrodek.pl e-ogrodek.pl